Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
DEPREM GÜNLÜĞÜ 36
GÜNDEM
2023-03-23 17:58

DEPREM GÜNLÜĞÜ 36

 

DEPREM GÜNLÜĞÜ 36

SAMANDAĞ EĞİTİM-SEN "İSTİFA BİR ERDEMDİR! ETMİYORSA AZLEDİN!"

Bugün en başından beri bizimle dayanışan dostlarla beraberdik. Köylerden bizlere ulaşan canlara ulaştık.

Okullarımızdan, gönüllü öğretmen ve idarecilerimizden gelen taleplere yanıt vermeye çalışıyoruz. Bu güne kadar bununla ilgili gerek İstanbul gerek diğer illerden dost elini esirgemeyen eğitime gönül vermiş dostlarımız ile Gönüllü hukukçularımızın kesintisiz destekleri ve özellikle gönüllü eğitimci ve idarecilerimizin muazzam çabaları ile; Kimi okul idaresi olarak üstlenerek kimi kendi çabaları ile ilgili okulun bir öğretmeni olarak;

*Kuşalanı Anadolu Lisesi *Kuşalanı Ortaokulu *Kuşalanı İlkokulu *Çöğürlü Ortaokulu *Adem Nural İlkokulu *Şaban Kahil İlkokulu *Akdeniz İlkokulu *Tekebaşı Ortaokulu *Avcılar ilk ve orta okulu *Bedi Sabuncu ile  *Tekebaşı Anaokulu’nun ağırlıklı olarak ve farklı farklı çadır, konteynır, kitap, tahta, seyyar wc. ve her tür kırtasiye malzemeleri kendilerine ulaştı, ulaşıyor.

Sırada Samandağ Atatürk orta okulu ve Mağaracık ilkokulu var. Ve bize ulaşacak her eğitimciye, idareciye ve okula, ayrım yapmaksızın kapımız sonuna kadar açık. Burada en büyük emek gönüllü öğretmenlerimizindir.

Bu listeye, varlığından haberdar olduğumuz ve yetisiz yetkili ilçe milli eğitim, bunlar kadrolu öğretmen olmadığından okul bahçelerini onlara açmadığı için, kendi mahallelerinde ve mahallelilerine yönelik, kendi imkanları ile  kurdukları çadırlarda ders, kurs, destekleme vb. veren gönüllü öğretmenlerimiz henüz dahil edilmemiştir. Ellerine, ayaklarına, yüreklerine sağlık. Kapımız onlara da sonuna kadar açık.

Aynı zamanda yine Hukukçu dostlarımız eli ile Mağaracık, kültür merkezi, devlet hastanesi ve Namık Kemal merkez ve çadır kentlerine su arıtma cihazları da ulaştırılıp kuruldu.

Kimi dostlarımızla sohbet içinde geçen ve konteynırlarla ilgili olarak, soru sormaları üzerine kendilerine söylenen “Samandağ son sırada” ifadesine şaşırdığımızı söyleyemeyiz. Fakat günü geldiğinde bildiğimiz nedenini bilmiyormuş gibi soracağız.

Bir konuda bir hatırlatmada bulunmak isteriz: Öğretmenlerimizin, saygısızca ve mobing uygulayarak, kendinden menkul yetisiz bir yetki ile  ilçe üzerinden çağrılmasına yönelik uyarı sonrası öğretmenlerine ısrarla ve gece yarısı “ödevimi yaptım” şeklinde birilerine yaranma derdi ile mesaj gönderenlerin (29) hepsinin bilgisine sahibiz. Yeri ve zamanı geldiğinde halkımızla paylaşacağız.

MEB’E ÇAĞRIMIZDIR.

BÖLGEMİZDE EĞİTİMİN AĞIRLIKLI BİR YÜKÜNÜ, BASİRETSİZ VE SAYGISIZ İLÇE MİLLİ EĞİTİME RAĞMEN; KADROLU, KADROSUZ, GÜVENCESİZ, ATANMAMIŞ, ÜCRETLİ VE YENİ MEZUN ÖĞRETMENLERİMİZ, BİR GÖREV BELLEYİP VE HİÇBİR ŞEY TALEP ETMEDEN, KENDİ İMKANLARI VE BİZLERİN, DOSTLARIMIZIN DESTEKLERİ İLE ÇEKİYOR, ÇEKMEYE DE DEVAM EDİYOR. ONLARIN BÖYLE BİR TALEPLERİ YOK FAKAT BİZİM ONLARIN ADINA VAR. DEPREM BÖLGESİNDEKİ SAHADA AKTİF VE GÖNÜLLÜ ÇALIŞAN ATANMAMIŞ, ÜCRETLİ, ÖZEL SEKTÖR, GÜVENCESİZ ÖĞRETMENLERİMİZİ KADROYA ALIN. KADRO ANALARININ SÜTÜ GİBİ HELALDİR.

Bir de istifanın bir erdem olduğunu halen kavrayamayanımız var. Aşağıda  yer alan paylaşım aczin, yetisizliğin, beceriksizliğin itirafıdır. “Beni azledin” diyen bir itiraf. Olduğu gibi paylaşıyoruz. Sendikamız; haklı olarak çok yorulan bu dostumuzun çalışma adresi verilir ise temin ederiz ki anında nöbet değişimi için oraya öğretmen gönderecektir.

ACZİN BELGESİ! (İlçe Müdürü durum değerlendirmesi yapıyor, bir idarecinin yakınması üzerine ve emsal olarak)

“Değerli mesai arkadaşlarım , 44 gündür Samandağda çalışıyorum.

Şu an çadırkentte yalnız çalışıyorum , İbrahim Halil hocanın tayini çıktı.

30 gündür ailemi doğru düzgün görmüyorum .

Mesai mefhumu yok , uyku yok ..

Dinlendirebilecek gönüllü arkadaşlar!!

……

(Bir de laf sokuşturuyor güya olmayan yetisi ile ve diyor ki)

Bir Okul müdürümüzun mesajı ANLAYANA”

Bu akla ziyan akla yönelik tek bir sözümüz var: İSTİFA BİR ERDEMDİR! Etmiyorsa Azledin…

……

Ve nihayet uzun süren bir tedaviden sonra sevgili başkanımız Cüneyt Kayıkçı işinin başında…Hoş gelmiş sefa gelmiş.

Yarın daha güzel bir güne uyanacağız kuşkusuz. Dayanışmayla aşacağız. Umutsuzluk yasak  23.03.2023 Samandağ Eğitim Sen


Bu haber 148 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM