Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
SIDIKA BEDİA KARA İLKOKULU’nda VELİ EĞİTİMİ
GÜNDEM
2022-12-09 09:29

SIDIKA BEDİA KARA İLKOKULU’nda VELİ EĞİTİMİ

 

SIDIKA BEDİA KARA İLKOKULU’nda VELİ EĞİTİMİ

   Sıdıka Bedia Kara İlkokulu rehberlik servisi tarafından ailelere yönelik olarak verilen veli eğitimi kapsamında; Aile içi iletişim becerileri, siber zorbalık, teknoloji bağımlılığı, çocuk ihmal ve istismarı ve insan hakları konusunda eğitimler verildi.

İnsan Hakları Haftası münasebeti ile Sıdıka Bedia Kara İlkokulu mezunlarından Av. Merve Eryılmaz; ailelerimize, insan hakları ve çocuk ihmal ve istismarında çocuğun korunmasına yönelik yol haritasını yardım alınabilecek komisyon ve birimleri  tanıtarak şu ifadelere yer verdi; “Hatay Barosu Çocuk Hakları Komisyonu ve Kadın Hakları Komisyonu gönüllü avukatlarından biri olarak bu alanda dezavantajlı konumda olan vatandaşlara komisyon kapsamında ücretsiz hukuki destek sağlıyoruz. Vatandaşların temel haklarını bilmesi ve mağdur olanların yargının hangi mekanizmasına başvurabileceği konusunda bilinçlenmesi bizim için mühim. Dolayısıyla bugün, mezun olduğum okulda bana velilere sunum yapma fırsatını veren Rehber Öğretmen hocam Sevilay Sarsıl'a bana bu fırsatı sağladığı için çok teşekkür ediyorum. Bu ülke, bu insanlık hepimizin. Hepimiz bu bilinçle çevremizdekileri güzelleştirmeye çalışarak yaşamalıyız.”dedi.

Okul idaresinden yapılan açıklamada: “Mezun ettiğimiz öğrencimizin bugün bir avukat olarak bu eğitimde yer almasının gururunu yaşıyor, katılımından dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz. Sıdıka Bedia Kara rehberlik servisi olarak özellikle bu dönem içinde yapılan etkinliğe gönülden düzenli katılım sağlayan velilerimize ayrı ayrı teşşekür ediyoruz. Gelişen dünya ve teknolojinin  yaygınlaşmasıyla çocuklarımızı doğru bilgi ve tutumlarla, bu gelişimleri kötü etkilerinden koruyabiliriz. Bu anlamda aile eğitimlerinin çok önem taşıdığını görmekteyiz. Çünkü eğitim ailede başlar.” İfadelerine yer verildi.


Bu haber 196 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM