Twitter'da takip et. Abone Ol!
ANKA KOLEJİ ÖĞRETMENLERİ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
GÜNDEM
2021-11-26 11:36

ANKA KOLEJİ ÖĞRETMENLERİ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

ANKA KOLEJİ ÖĞRETMENLERİ GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

    Samandağ Özel Anka Koleji, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla gece düzenledi.

Truva Life Otel’de gerçekleşen yemekli geceye yönetim kurulu başkan ve üyeleri, okul idaresi ve öğretmenler eşleriyle birlikte katıldı.

  Geceye katılan Öğretmenler sanatçı Temel Gümüş seslendirdiği bir birinden güzel şarkılar eşliğinde halaylar çekerek mutlu bir gece yaşadılar.

      Anka koleji adına gecede konuşma yapan Özgür Kazan: “Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliğe kabul tarihi olan 24 Kasım günü, ülkemizde 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmen kendini ülkesinin gelişimine adamış bir ışıktır. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Gelişen dünyayla birlikte okulların fiziki özellikleri değişmiş, yenilenmiştir. Eğitim sistemleri değişerek okullara yeni isimler verilmiştir. Ama tüm bu değişikliklere ve yeniliklere rağmen değişmeyen tek gerçek, öğretmenin kendisidir. Ne geçmiş onsuz olabilmiştir ne de gelecek onsuz düşünülebilir. Zorluklar onunla mücadele ettiğimizde anlam kazanır. Zor koşullarda görevini yerine getiren yaratıcılığını kullanan öğretmenler zihinlerde hep yer etmişlerdir. Öğrenmek ve öğretmek bu dünya var oldukça önemini koruyacak ve öğretmenlik kutsal bir sanat olmayı daima sürdürecektir. Ne mutlu bizlere ki toplumu eğiten insanların arasına katıldık ve ne mutlu bizlere ki sizler gibi birikimli öğretmenlerle baş başayız. Tüm dünyanın bu en zor, en şerefli ve en güzel mesleğini icra eden siz öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü'nü kutluyorum” dedi.


Bu haber 276 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM