Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
“ŞEYH YUSUF YILMAZ’A YAPILAN HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ.
GÜNDEM
2017-10-20 18:03

“ŞEYH YUSUF YILMAZ’A YAPILAN HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ.

 

 “ŞEYH YUSUF YILMAZ’A YAPILAN HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ.”

Alevi değerleri derneği başkanı  Zülfikar Çiftçi,   evinde saldırıya uğrayan Şeyh Yusuf Yılmaz’a yapılan saldırıyı kınayarak şunları söyledi: “Alevi din adamlarımıza yönelik saldırı ve darp yanında  sakallarını kesmek suretiyle manevi  saldırı  niteliğindeki eylemlerin bir yenisi  cereyan etmiş ve bu kez sayın şeyh Yusuf Yılmaz  hedef alınmıştır. Din adamlarımızı hedef alan  bu menfur saldırıları yapan ve yaptıranları kınıyor ve lanetliyoruz.

Önceki saldırılarda olduğu gibi darp ve sakal kesme  eylemi  içeren bu saldırıların tümünün bir odak tarafından organize edildiği  anlaşılmaktadır. Saldırganların yakalanmış olması bu ve bundan önceki benzer saldırıların  failleri ile organizatörlerini  açığa çıkarması  açısından oldukça önemlidir.

  Son dönemde Arap Alevi  toplumumuzu bölme, ayrıştırma, birbirine düşürme ve dönüştürme maksatlı kötü niyetli  girişimlere şahit olmaktayız. Bu senaryolar  için yerli  figuranların da kullanıldığı görülüyor. Tüm toplumun bu  girişimlerin farkında olması  ve bin dört yüz yıldır süregelen toplumsal değerlerimizle çelişen her türlü eylem, düşünce ve yaklaşım ile ortaya çıkan kişi ve gruplara prim vermemesi yönünde bir tavır içinde olması önemli ve hayatidir. Yüzyıllardan bu güne ulaşan  ne  dini   akidemizde  ne de  geleneksel   yaşantımızda  birilerinin müdahalesine ihtiyaç  duyacak ne bir eksik ne bir gedik vardır. Dolayısıyla yeni söylemler ile yeni roller kapmaya çalışan aktörlere,  sözcülere,  'Mehdi'lere itibar edilmemelidir. Toplumumuzda  infial  ile  inşikak  yaratmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacaklardır.”   


Bu haber 8395 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM