Twitter'da takip et. Abone Ol!
ATEŞ ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİMİ KURUMUNDA KAYITLAR DEVAM EDİYOR
GÜNDEM
2017-10-03 13:09

ATEŞ ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİMİ KURUMUNDA KAYITLAR DEVAM EDİYOR

ATEŞ ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİMİ KURUMUNDA KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Ateş Özel Güvenlik Eğitim Kurumları  ve Koruma hizmetleri LTD. Şirketinde uzman eğitici ve deneyimli kadrosuyla  silahlı silahsız temel ve yenileme  eğitimi devam ediyor.

SERTİFİKAYI KAZANLARA İŞ İMKANI DOĞUYOR

    Antakya Palladium AVM  karşısı Antik İş merkezinde Özel GüvenliK adaylarına Güvenlik Eğitimi veren Ateş Özel Güvenlik Eğitim Kurumları  yetkilileri yaptıkları açıklamada,  18 yaşını bitirmiş  en az Ortaokul mezunu olan kişilerin katılabileceklerini, kursu süresinin 20 sürdüğünü, kurs sonunda da sınavda başarılı olanları eğitim sertifikasını kazanmaya hak kazanacağını dile gelirdiler.

Ateş Özel Güvenlik Eğitim Kurumları  yetkilerini açıklamasına göre eğitim sonucunda başarılı olan kursiyerlere silahlı ve silahsız Özel Güvenlik sertifikası verilip iş imkanı sağlanacak.

ÖZEL GÜVENLİK SERTİFİKASINI ALANLAR;

Kamu Kurum ve Kuruluşları,  Bakanlıklar, Konsolosluklar, Havalimanları, Belediyeler, Hastaneler, Adliye, Vergi Daireleri, Vakıflar ve Dernekler, Üniversiteler, Okullar, Müzeler, Limanlar, Bankalar ve benzeri yerler, toplantı, konser, spor müsabakaları, Düğün salonları, özel iş yerleri, fabrikalar, Rüzgar Enerji Santralleri, Özel Okullar, Kolejler, AVM Plazalar ve Marketler, Marinalar, bar ve eğlence tesisleri, Tatil köyleri, rezidanslar , siteler, oteller sahiller, mağazalar, Şantiye ve sanayi kuruluşları, dövüz bürolarında iş bulabilecekler

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI KİMLER ALABİLİR?

 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmayan, özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olan, çeşitli suçlardan dolayı mahkum olmayan, 18 yada 21 yaşını doldurmuş, en az sekiz yıllık ilköğretim veya ortaokul, lise veya dengi okul mezunu olan, haklarında valilikçe yapılacak güvenlik soruşturması olumlu olan herkes özel güvenlik görevlisi olabilir.

Özel güvenlik görevlisi mesleği, bir çok yerde çalışma imkanı olan ve her geçen gün önemi artan bir meslektir. Ülkemizde sürekli olarak artan nüfusun, güvenlik ihtiyacını kolluk kuvvetlerinin tek başına karşılaması mümkün değildir. Bu nedenle 2000 yılından sonra özel sektör eliyle yeni bir istihdam alanı oluşturulmuştur. Yaratılan bu istihdam kapısı ile birlikte toplumdaki genel güvenlik problemi büyük ölçüde azalırken, oluşabilecek yeni suçların da önüne geçilmesi sağlanmıştır.

Hemen hemen her yerde ihtiyaç duyulan güvenlik görevlileri; kalabalık alanlarda asayişi daha tenha bölgelerde ise mal güvenliğini de sağlayan ve güvenlik departmanında görev alan kişilerdir. Güvenlik görevlisi olmak için silahlı ya da silahsız olmak üzere iki farklı eğitimi başarıyla tamamlamış olmanız gerekmektedir.


Bu haber 2850 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM