Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
HAS TURİZM ŞİRKETİNDEN DEV YATIRIM
EKONOMİ
2017-04-06 11:53

HAS TURİZM ŞİRKETİNDEN DEV YATIRIM

HAS TURİZM ŞİRKETİNDEN DEV YATIRIM

      Şehirlerarası yolcu taşımacılığın önde gelen firmalarından HAS Turizm, Mercedes- Benz Türk A.Ş. direktörü Süer Sülün’nün katılımıyla  “FİLO TESLİM TÖRENİ” gerçekleştirdi.

   HAS Turizm  şirketi bünyesine son model  50 adet  Mercedes-Benz marka otobüs alarak  toplam 50 Milyon TL  yatırım ile  daha da güçlendirildi. Şehirlerarası yolcu taşımacılığın önde gelen firmalarından Has Turizm, bu yeni yatırımla daha da büyümeyi hedefleyerek FİLO TESLİM TÖRENİ büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Törende HAS kurucuları  işadamı hayırsever  merhum M. Selim Kara, ile Merhum hayırsever İsmail Kara anıldı.

Taşımacılık sektörünün en güçlü markalarından biri haline gelen Has Turizm'in Türkiye'deki başarısı, dışa açılma ve sistem ihraç etme deneyimleri ile şekillendi. Hizmet anlayışı ile Yemen'den Sudan'a, Suudi Arabistan'a, Türkiye'den Rusya'ya kadar geniş bir coğrafyada yolcu memnuniyetini sağlayan Has Turizm, üç kıtada konfor ve güvenin bayrağını gururla taşıyor.

    Törende saygı duruşu ve istiklal Marşı okunduktan sonra Şeyh Süleyman Okur Kuran Kerim’den ayetler okuduktan sonra Sinevizyon sunumu gerçekleştirildi. Ardından  Has Turizm Yönetim Kurulu adına Ayhan Kara,  HAS Otomotiv İcra kurulu adına Mustafa Sarıgül,  Mercedes- Benz Türk A.Ş. direktörü Süer Sülün daha sonra Hatay Valisi Erdal Ata birer konuşma gerçekleştirdiler.

     Düzenlenen teslimat törenine Hatay Valisi Erdal Ata, Samandağ kaymakamı Dr. Cahit Çelik, ATSO başkanı Hikmet Çinçin, ATB başkanı M. Ali Kuseyri,  Ziraat Odası başkanı Selim Kamacı, ADD Samandağ şubesi başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, HAS yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kara, Has Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Sevim Karaali, Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Kara,  Yönetim kurulu üyesi Züher Kara, Has Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Latif Karaali, Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Kara, İcra Kurulu Üyesi Mustafa Sarıgül, Yönetim Kurulu Asistanı İrem Karaali, Has, Otobüs Satış Müdürü Soner Balaban, Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Alper Kurt, Otobüs Filo Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu ve Otobüs Satış Operasyonları Kısım Müdürü Murat Kızıltan iş adamları, ve çok sayıda kişi katıldı.

 KARA, “HAS TURİZM    50 ADET  MERCEDES-BENZ MARKA OTOBÜS ALARAK  TOPLAM 50 MİLYON TL  YATIRIM İLE  DAHA DA GÜÇLENDİ”

Şehirlerarası yolcu taşımacılığın önde gelen firmamız HAS Turizm, 50 adet  Mercedes-Benz marka otobüs katarak  toplam 50 Milyon TL  yatırım ile  daha da güçlendik diyen Açılış konuşmasını gerçekleştiren Has Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kara Bugün aslında bir tarafımız hüzünlü çünkü kurucularımızın vefatından sonra ilk büyük yatırımımızı yapıyoruz. Burada kurucularımızın babam M. Selim Kara ve değerli amcam İsmail Kara izinden yürüyeceğimize söz veriyoruz. Biz onlardan bir isim miras aldık; "Mercedes-Benz Türk'e devam" büyüklerimizin bize bir vasiyetiydi. Biz aile içinde yatırım kararı alırken araçlarda yeni teknoloji, yakıt tüketimi, bakım aralıkları ve garanti unsurlarını göz önünde bulunduruyoruz”

VALİ ATA “HEM HAYIRSEVERLİK ALANINDA HEM HİZMET ALANINDA KENDİLERİNDEN SÖZ ETTİREN KARA AİLESİNE TEŞEKKÜR”

       HAS şirketinin Şehirlerarası yolcu taşımacılığında Türkiye’de sayılı firmalarından biri olduğunu  olduğu söyleyen Hatay valisi Erdal Ata  “HAS Turizm  şirketi bünyesine 50 adet  Mercedes-Benz marka otobüs alarak  bir yatırım daha  gerçekleştirdiler. Hem hayırseverlik alanında hem hizmet alanında kendilerinden söz ettiren Kara ailesini tebrik ediyor kutluyorum”

  SÜLÜN “YAKIT TÜKETİMİNİ EN AZA İNDİREN MERCEDES-BENZ OTOBÜSLERİN, OPERASYON AÇISINDAN HER ZAMAN EN KARLI OTOBÜS OLARAK KABUL EDİLMESİ BİZİ MEMNUN EDİYOR”

Mercedes-Benz Türk için 2017 yılının çok önemli bir kilometre taşı olacağını belirten Süer Sülün, tören sırasında yaptığı konuşmada "Mercedes-Benz Türk bu yıl 50. yılını kutluyor; bu yarım asırda bize inanan, kusursuz ürün ve hizmet sunma konusundaki çabamıza güvenen müşterilerimize teşekkür etmek istiyorum. Değerli geri bildirimleri, talep ve beklentileri bizi her zaman ileriye taşıdı ve güçlenerek büyümemizi sağladı. Uzun yıllardır bir aile gibi olduğumuz Has Turizm'e de teşekkür ederek bu son yatırımları için de ayrıca kendilerini tebrik etmek istiyorum. Hayırlı uğurlu ve bol kazançları olsun. Mercedes-Benz'in dünyaya kabul ettirdiği önemli özelliklerinden en önemli ikisi araçlarında sunduğu yüksek konfor ve güvenlik standartları. Konforlu bir araçta yalıtımın, süspansiyonunun, ışıklandırmanın, iklimlendirmenin iyi olması; koltuğunun rahat, diz mesafesinin uzun olması lazım. Diğer taraftan araçlarımıza yatırım yapan şirketlerin operasyon maliyetlerini de mümkün olduğu kadar aşağıya çekiyoruz. Yakıt tüketimini en aza indiren Mercedes-Benz otobüslerin, operasyon açısından her zaman en karlı otobüs olarak kabul edilmesi bizi memnun ediyor. Sunduğumuz konfor, güvenlik ve düşük maliyet yaptığımız yatırımların, üstün mühendisliğimizin, inovasyonun neticesinde erişilen standartlar. Araçlarımızda konforu sağlayan tüm parametrelerden emin olmanın gururunu yaşıyoruz; araçlarımızın Has Turizm'in yolcularına son derece konforlu ve güvenli bir seyahat sunacağına eminiz." dedi.

          Sülün, 2017'de Türkiye ekonomisine dair beklentilerinin sorulması üzerine, "Türkiye ekonomisi için kötümser değiliz. Türkiye ekonomisine güveniyoruz." yanıtını verdi.

Has Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kara konuşmasında, "Başarılı bir şekilde 50. yılını geride bırakan Mercedes-Benz Türk ile yarım asırdır işbirliği içindeyiz ve bunu uzun yıllara yaymaya çalışıyoruz. Taşımacılıkta iki önemli unsur yüksek güvenlik ve konfor. Yolcuyu güvenli bir şekilde bir noktadan bir noktaya ulaştırmak ve aynı zamanda konfor sunabilmek çok önemli. Teknoloji tarafında Mercedes-Benz Türk'e bu iki konuda da çok güveniyoruz. Güvenlik ve konfor önemsediğimiz konuların başında gelir, diğer önemli unsurlar da; tecrübeli şoför ve muavinler, akılcı işletme ve evrensel deneyimle bezenmiş bir mazi. Her iki tarafı harmanlayınca bir başarı ortaya çıkıyor. Mercedes-Benz Türk ile bu ezeli ilişkiyi ebedileştirmek istiyoruz. Mercedes yatırımlarına devam ettiği sürece bizler de devam edeceğiz. Başta Süer Sülün'e, ayrıca Alper Bey ve bu projede emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyoruz." dedi.


Bu haber 8586 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM